Jak zrobić lewatywę bez sprzętu?

Kiedy rozważasz wykonanie lewatywy, ważne jest, żebyś dokładnie wiedział, w co się pakujesz. Posiadanie odpowiedniego sprzętu nie zawsze jest konieczne, a lewatywę możesz wykonać w domu. Jest kilka kroków, które możesz wykonać, żeby upewnić się, że zrobisz to we właściwy sposób i nie będziesz miał żadnych problemów.

Kupowanie lewatywy analnej

Jeśli się spieszysz i nie masz czasu na dokładne oczyszczenie odbytu, lewatywa może być dobrym rozwiązaniem. Ten rodzaj lewatywy może być dość tani i skuteczny.

Możesz kupić zestaw do lewatywy analnej, który zapewni ci cały potrzebny sprzęt. Zestawy te zawierają wąż, dyszę, worek i płyn.

Niektóre zestawy są również wyposażone w przyssawkę. Są one zaprojektowane tak, aby ułatwić podróżowanie i mają adapter do przepływu, dzięki czemu możesz je podłączyć do prysznica. Jednak przed rozpoczęciem korzystania z produktu należy zapoznać się z instrukcjami producenta.

Płyn powinien być ciepły, najlepiej w temperaturze od 98 do 100 stopni Fahrenheita. Powinien również zawierać niewielką ilość maślanu sodu i mydła. Oprócz oczyszczania odbytu, może być używany do podawania leków.

Kupowanie lewatywy analnej jest o wiele bezpieczniejsze niż butelki do higieny intymnej. Butelki są trudne do czyszczenia i z czasem ulegają degradacji. Mogą też zawierać bakterie, które mogą zaburzyć równowagę jelitową.

Przygotowanie lewatywy z roztworu soli fizjologicznej z użyciem soli Epsom

Jeśli planujesz przygotować lewatywę z roztworu soli fizjologicznej z użyciem soli Epsom bez użycia sprzętu, istnieją pewne kroki, które możesz wykonać, aby upewnić się, że lewatywa przebiegnie bezproblemowo. Obejmują one wybór dobrego worka do lewatywy, przygotowanie roztworu i wybór właściwej pozycji.

Wybór lewatywy z roztworu soli fizjologicznej jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz poprawić stan swojego jelita. Roztwory soli są dobrym wyborem, ponieważ mają taką samą zawartość soli jak twoje ciało. Używanie lewatywy z roztworu soli jest również bezpieczniejsze niż zwykłej wody.

Przygotujesz lewatywę z roztworu soli kuchennej, mieszając dwie łyżki soli kuchennej z tysiącem mililitrów wody. Następnie będziesz potrzebował rurki doodbytniczej, która mocno przylega do odbytu. Następnie możesz napełnić worek do lewatywy roztworem i zacisnąć go.

Upewnij się, że używasz czystego, wysterylizowanego worka do lewatywy. Wypełnij worek w około 90% letnią wodą.

Prowadzenie lewatywy w domu

Enema jest metodą usuwania zalegających jelit. Jednak niewłaściwie wykonana lewatywa może spowodować poważne komplikacje. Dlatego ważne jest, aby podczas wykonywania lewatywy dokładnie przestrzegać instrukcji.

Aby uniknąć dyskomfortu, wykonując lewatywę, przyjmij wygodną pozycję. Najlepszym momentem na wykonanie lewatywy jest leżenie. Upewnij się też, że jesteś odpowiednio nawodniony. Najlepiej jest pić dużo wody przed i po lewatywie.

Przed rozpoczęciem lewatywy upewnij się, że masz wszystkie niezbędne przybory. Może to być zrolowany ręcznik i butelka z roztworem do lewatywy. Powinieneś także mieć w pobliżu toaletę sanitarną.

Przed wprowadzeniem do lewatywy Twój dysza do lewatywy powinna być czysta i nasmarowana. Dzięki temu zabieg będzie łatwiejszy i mniej bolesny. Jeżeli robisz to po raz pierwszy, możesz zacząć od mniejszej ilości roztworu do lewatywy.

Twój worek do lewatywy powinien być wypełniony czystym olejem mineralnym i roztworem mydła. Woda do lewatywy powinna mieć temperaturę nieco wyższą niż temperatura twojego ciała. U dorosłych powinna ona wynosić od 98 do 105 stopni F.

Skutki uboczne lewatywy

Enema jest rodzajem terapii stosowanej w leczeniu zaparć. Stosuje się je również do łagodzenia nietrzymania stolca i do detoksykacji przewodu pokarmowego. Są one powszechnie stosowane w warunkach klinicznych lub przez pracowników służby zdrowia.

Sposoby stosowania lewatyw są znane od tysięcy lat. Pierwotnie stosowano je do oczyszczania organizmu z odpadów. Były jednak wykorzystywane z wielu innych powodów. Na przykład były stosowane w leczeniu zapalenia odbytnicy, choroby, która wpływa na wyściółkę odbytu.

Choć lewatywy są przydatne w niektórych przypadkach, wiążą się z ryzykiem. Na przykład mogą spowodować perforację odbytnicy. Ponadto mogą powodować gromadzenie się bakterii. Inne efekty uboczne to skurcze i zaburzenia równowagi elektrolitowej.

Jeśli masz któryś z tych objawów, najlepiej poszukaj pomocy medycznej. Powinieneś także rozważyć zastosowanie środków przeczyszczających i picie większej ilości wody.

Niektóre rodzaje lewatyw zawierają roztwory soli, które inicjują wypróżnienie. Może to prowadzić do hiperfosfatemii, stanu, w którym poziom soli fosforanowych we krwi jest wysoki.


Oceń: Jak zrobić lewatywę bez sprzętu?

Średnia ocena:4.75 Liczba ocen:7