Jeśli planujesz usunąć swoje konto na LinkedIn, musisz podjąć pewne środki ostrożności. Po pierwsze, musisz pobrać kopię swoich danych, zanim faktycznie je usuniesz. Ponadto musisz ponownie otworzyć swoje konto.
Spis treści
Otwórz swoje konto
Jeśli zamykasz konto na LinkedIn, ważne jest, aby wykonać kopię zapasową wszystkich swoich danych. Pomoże Ci to, jeśli będziesz musiał je później ponownie otworzyć. Jeśli jednak tego nie zrobisz, możesz stracić ważne informacje, w tym potwierdzenia i rekomendacje.
Przed zamknięciem konta upewnij się, że rozumiesz, co się dzieje. Po 14 dniach Twoje konto zostanie trwale usunięte. Stracisz dostęp do wszystkich danych swojego profilu i nie będziesz mógł już przeglądać swoich rekomendacji i poparcia.
Jest jednak kilka sposobów na przywrócenie konta. Najłatwiejszym z nich jest skorzystanie z metody odzyskiwania.
Na początek wpisz adres e-mail swojego konta na LinkedIn w polu „Wyślij e-mail odzyskiwania”. LinkedIn wyśle na ten adres wiadomość e-mail. Będzie ona zawierać 6-cyfrowy kod uwierzytelniający. Po jego otrzymaniu musisz kliknąć łącze zawarte w wiadomości.
Następnie musisz wpisać swoje hasło. Zostaniesz przekierowany na stronę logowania. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby reaktywować swoje konto.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, będziesz musiał stworzyć nowe hasło. Jeśli używasz nowego adresu e-mail, pamiętaj o dodaniu numeru telefonu, aby szybko odzyskać konto.
Na koniec musisz wyjaśnić, dlaczego chcesz ponownie otworzyć swoje konto. Na przykład możesz potrzebować odzyskać zapomniane hasło lub mogło dojść do włamania na konto.
Pobierz kopię swoich danych przed usunięciem
Jeśli myślisz o zamknięciu swojego konta na LinkedIn, możesz chcieć pobrać kopię swoich danych, zanim to zrobisz. W ten sposób będziesz mógł reaktywować swoje konto w ciągu 14 dni.
LinkedIn jest jednym z najpopularniejszych serwisów sieciowych. Jest również używany przez wielu rekruterów do wyszukiwania kandydatów. Aby uzyskać dostęp do swojego konta na LinkedIn, musisz się zalogować, podając swoją nazwę użytkownika i hasło.
Po zalogowaniu się będziesz mógł zobaczyć swoje zdjęcie profilowe i menu ustawień. Z tego menu będziesz mógł pobrać dane. Możesz wybrać pobieranie wszystkich danych na swoim koncie jednocześnie lub pobierać określone typy danych.
Po wybraniu typu danych, które chcesz pobrać, będziesz musiał trochę poczekać. LinkedIn może wysłać Ci link do pobrania nawet w ciągu 24 godzin.
Pobierając kopię danych, musisz użyć komputera stacjonarnego lub laptopa. LinkedIn nie oferuje opcji pobierania danych z urządzeń mobilnych. Jeśli jednak znajdujesz się w Stanach Zjednoczonych, możesz poprosić o wgląd w logi dostępu IP, co pozwoli Ci pobrać informacje na Twój komputer.
Aby pobrać swoje dane z LinkedIn, musisz przejść na stronę Ustawienia i prywatność. Kliknij zakładkę Prywatność danych. Następnie wybierz, jak Linkedin wykorzystuje Twoje dane.
Usuwanie profilu osoby zmarłej
Jeśli straciłeś bliską osobę i chcesz usunąć profil osoby zmarłej na LinkedIn, możesz to łatwo zrobić. Proces ten jest jednak nieco czasochłonny. Będziesz musiał wypełnić formularz i przedstawić kilka dowodów. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w tym procesie.
Po pierwsze, musisz zalogować się na swoje konto. Następnie musisz kliknąć Ustawienia konta. Spowoduje to przejście do zakładki Administrator. W zakładce Status znajduje się opcja o nazwie Data śmierci. Wypełnij to pole datą śmierci, jeśli chcesz, by twój profil był oznaczony jako zmarły.
Następnie musisz wybrać konto LinkedIn danej osoby. Jeśli masz więcej niż jedno, musisz wybrać konto, które jest najbardziej związane z osobą, która odeszła.
Na koniec musisz dostarczyć ważny dowód zgonu. Dobrze sprawdza się akt zgonu z domu pogrzebowego. Inną opcją jest akt urodzenia lub dokument tożsamości.
Pierwszym krokiem jest znalezienie konta zmarłego na LinkedIn. Gdy już je znajdziesz, musisz wypełnić wniosek o zamknięcie profilu.
Aby zamknąć konto, musisz podać swoje dane kontaktowe i informacje o osobie, która odeszła. Na przykład będziesz musiał podać jej imię i nazwisko, adres e-mail oraz adres URL jej profilu. Ważne jest również posiadanie dokumentu prawnego potwierdzającego, że jesteś upoważniony do działania w imieniu zmarłego.