D-dimery jak obniżyć?

Wielu ludzi, którzy mają D-dimery, szuka sposobów, które pomogą im obniżyć poziom cholesterolu. Na szczęście jest wiele opcji do wyboru. Możesz kupić leki na receptę i stosować naturalne metody obniżania poziomu cholesterolu w organizmie. Może być jednak trudno stwierdzić, która metoda jest najlepsza.

Cynamon

Jest wiele powodów, dla których możesz chcieć wiedzieć, jak obniżyć ciśnienie krwi, ale powinieneś również pamiętać o swoim poziomie cholesterolu. Najbardziej oczywistym z nich jest przeprowadzenie badań, dzięki którym nie padniesz ofiarą złego wpływu wyżej wymienionej przypadłości. Na szczęście nie jest to takie straszne, jak się wydaje, jeśli tylko jesteś w pełni sił. Pilnowanie wagi nie tylko uchroni Cię przed atakiem serca, ale także przed przedwczesną śmiercią. To dobry powód, żeby regularnie wykonywać badania lekarskie.

Ocena C-PTP

Test dimerów D jest używany do wykrywania zaburzeń krzepnięcia krwi. Może być pomocne w diagnozowaniu zatorowości płucnej, stanu, który powoduje zakrzepicę płuc. D-dimer jest tworzony podczas rozpadu usieciowanej fibryny.

W tym badaniu naukowcy porównali czułość czterech nowych testów do oznaczania D-dimerów ze standardowym stałym testem do oznaczania D-dimerów. Ocenili również klasyczny test ELISA i nowy test lateksowy typu tina-quant.

Według standardowej strategii pacjenci zostali podzieleni na trzy grupy według ich C-PTP: niski, umiarkowany i wysoki. W każdej grupie wykonano test D-dimerowy. Pacjenci z niskim C-PTP mieli poziom dimeru mniejszy niż 500 ng na mililitr.

Z drugiej strony, strategia diagnostyczna PEGeD wykorzystywała badanie D-dimeru w sposób bardziej selektywny. Celem było zwiększenie liczby pacjentów wykluczonych przez test i zmniejszenie ilości wymaganych badań obrazowych klatki piersiowej. Algorytm okazał się skuteczny, a odsetek pacjentów poddanych obrazowaniu klatki piersiowej zmniejszył się o 33,9%.

Tomografia komputerowa (TK)

W nowym badaniu oceniono dokładność diagnostyczną poziomu D-dimerów u pacjentów z klinicznym podejrzeniem zatorowości płucnej (PE). Wyniki sugerują, że próg poziomu D-dimerów wynoszący 1,9 ug/L może być wystarczający dla badań przesiewowych w kierunku zatorowości płucnej u osób z Chin.

W tym retrospektywnym badaniu zmierzono poziom D-dimerów u pacjentów z tomografią komputerową klatki piersiowej o wysokiej rozdzielczości. Poziomy D-dimerów zostały następnie porównane z wynikami CTPA. Stwierdzono, że poziom D-dimerów wykazuje znaczącą korelację z lokalizacją zatoru płucnego.

Wśród 76 pacjentów, u których wykonano tomografię komputerową klatki piersiowej o wysokiej rozdzielczości w okresie objętym badaniem, 29 miało zatorowość płucną. Średnia wieku wynosiła 64 lata. Dwa badania TK były niejednoznaczne z powodu złej jakości obrazu. Używając dychotomizowanej skali Wellsa, włączeni pacjenci zostali zaklasyfikowani do grupy z PE i grupy bez PE.

Dokładność diagnostyczna D-dimeru wynosiła 87,5% dla identyfikacji PE i 50,0% dla identyfikacji bez PE. Co więcej, wartość odcięcia dla D-dimeru wynosząca 1,3 ug/ml osiągnęła czułość 96,2%, negatywną wartość predykcyjną 75,0% i pozytywną wartość predykcyjną 89,3%. Podobnie, swoistość d-dimeru wynosiła 23-63%.

Postępowanie w przypadku podejrzenia zatorowości płucnej

Zatorowość płucna jest stanem zagrożenia życia. Jest spowodowana skrzepem krwi w tętnicy płucnej. Można ją zdiagnozować za pomocą angiografii płucnej TK. Obrazowanie klatki piersiowej może być czasochłonne i kosztowne. Dlatego też opracowano nowe metody, aby usprawnić proces diagnostyczny zatorowości płucnej.

Badanie stężenia dimera D było stosowane w celu wykluczenia zatorowości płucnej u pacjentów z klinicznym podejrzeniem zatorowości płucnej. Wyniki tych badań sugerują, że d-dimer jest skuteczny w diagnozowaniu zatorowości płucnej. Istnieją jednak trudności w zastosowaniu testu d-dimerów w warunkach rzeczywistych.

W poprzednich badaniach oceniano bezpieczeństwo złożonych kombinacji klinicznych reguł decyzyjnych i innych testów diagnostycznych u pacjentów z podejrzeniem zatorowości płucnej. W ostatnim badaniu wprowadzono uproszczony algorytm, który obejmował tomografię komputerową i badanie D-dimerów.

Poziom D-dimerów poniżej 500 ng/ml uznaje się za ujemny. Próg ten został ustalony na podstawie poziomów D-dimerów skorygowanych o wiek. Osoby z poziomem dimerów poniżej tego progu uważa się za wolne od zatorowości płucnej.


Oceń: D-dimery jak obniżyć?

Średnia ocena:4.47 Liczba ocen:7