Czego nie jeść przed badaniem kału?

Czy przygotowujesz się do badania stolca, czy po prostu chcesz wiedzieć, czego nie powinieneś jeść przed badaniem, jest kilka rzeczy, których powinieneś unikać. Należą do nich pewne suplementy diety, tłuszcze i rodzaje żywności.

Unikanie pewnych rodzajów tłuszczów

Badanie kału na obecność tłuszczu nie jest dla osób o słabym sercu. Może być jednak skutecznym narzędziem w diagnozowaniu choroby trzustki i jest dobrym pomysłem, aby obserwować swoje jelita w przypadku braku znieczulenia. Jeśli zamierzasz poddać się takiemu badaniu, musisz być pewien, że przygotujesz wcześniej sterylny zestaw i upewnisz się, że masz wystarczająco dużo miejsca w żołądku, żeby się zanurzyć.

Najważniejszym aspektem badania kału na zawartość tłuszczu jest rzeczywista ilość tłuszczu w stolcu. Aby to obliczyć, musisz stosować dietę bogatą w kalorie przez trzy dni przed badaniem. Na przykład, jeśli spożywasz typową zachodnią dietę składającą się z bekonu i jajek, będziesz spożywał około 8 uncji tłuszczu dziennie. Jeśli więc planujesz poddać się takiemu testowi, powinieneś dążyć do tego, aby nie spożywać więcej niż jedną czwartą dziennej dawki kalorii z tłuszczu.

Jeśli już przeprowadziłeś taki test, możesz chcieć przeprowadzić bardziej szczegółową analizę swoich wyników. W tym czasie możesz też ponownie ocenić swoje nawyki żywieniowe. W rzeczywistości niektóre badania sugerują, że twoje wybory żywieniowe mają bezpośredni związek z ryzykiem rozwoju raka jelita grubego.

Unikanie niektórych suplementów diety

W zależności od twojego lekarza, możesz mieć szczęście, że lekarz wykona badanie stolca. Aby uzyskać najlepsze wyniki, pamiętaj, żeby pobierać jedną próbkę dziennie. Jako bonus możesz otrzymać wycieczkę po starych, dobrych Stanach Zjednoczonych! Jeśli będziesz miał szczęście, możesz nawet usłyszeć kilka miłych słów. A najlepsze jest to, że większość badań jest darmowa! Na co więc czekasz? Zabaw się trochę i sprawdź, czy uda Ci się namówić testerów na kilka dodatkowych minut w ciągu dnia. Możesz być zaskoczony wynikami. Pamiętaj, aby przed pójściem do laboratorium zapytać swojego lekarza. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest złe doświadczenie. Poza tym Twój lekarz może mieć już wcześniej opracowany najlepszy plan leczenia. Może też być tak, że lekarzowi nie spodoba się Twój pomysł na zabawę i gry.

Środki ostrożności przed badaniem stolca

Przed pobraniem próbki stolca do badania musisz podjąć kilka środków ostrożności. Próbka stolca może być użyta do badania na obecność pasożytów, infekcji i bakterii. Testy te mogą również wykryć ukryte substancje.

Aby zapobiec zanieczyszczeniu, do pobrania próbki należy użyć czystego, suchego pojemnika. Na pojemniku tym powinien znajdować się identyfikator pacjenta. Może być konieczne założenie rękawiczek do pracy ze stolcem.

Metoda pobrania próbki stolca zależy od rodzaju wykonywanego testu. Na przykład immunochemiczny test kału wykorzystuje specjalne białko do wykrycia krwi w stolcu.

Innym rodzajem testu jest test na krew utajoną w kale, który wykorzystuje substancję chemiczną do znalezienia ukrytej krwi w stolcu. Ten rodzaj testu jest często stosowany w diagnostyce raka jelita grubego.

Jeśli chcesz uniknąć fałszywie pozytywnego wyniku, powinieneś odczekać co najmniej dwa dni przed pobraniem próbki stolca do testu na obecność krwi utajonej w kale. Niektóre pokarmy i leki mogą wywołać ten test, w tym czerwone mięso, ibuprofen i marchew.

Po zakończeniu pobierania próbki stolca, należy ją wysłać do laboratorium. Laboratorium przeanalizuje ją w poszukiwaniu wirusów, pasożytów i bakterii. Może również sprawdzić, czy w stolcu nie ma substancji ukrytych.


Oceń: Czego nie jeść przed badaniem kału?

Średnia ocena:4.6 Liczba ocen:18