Dziś jest: 21 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

Żadne pieniądze nie są ważniejsze od jego życia…

c_196_129_16777215_01_images_14-lipca-10_00-700x461.png

Białaczka to wredny nowotwór, często atakujący dzieci. 15-letni Kamil z Gostolina (gm. Załuski) wie, jak trudna jest walka z ostrą białaczką limfoblastyczną.

 

Sama chemia nie uratuje życia Kamila. Potrzebny jest przeszczep szpiku kostnego, ale operacja nie będzie możliwa bez przyjęcia leku wartego 400 tysięcy złotych! Ostatnią szansą chłopaka jest Blincyto – skuteczny i silny lek ostatniej szansy.

Zaczęło się rok temu od bólu pleców. Kamil nie symulował, tak jak to na początku powiedział lekarz. Już wtedy ból przeszkadzał w normalnym funkcjonowaniu. To mama pierwsza zauważyła, że coś jest nie tak z tym ambitnym i zdolnym 15-latkiem, który zaczął „gasnąć” w oczach…

 

W piekle nie ma kotłów ani nie jest tam gorąco. Piekło jest chłodne i sterylnie czyste. Piekło to biel szpitalnych sal, stukot pielęgniarskich drewniaków i puste łóżko, na którym wczoraj jeszcze leżało to łyse dziecko. Zamiast smoły jest paląca chemia. Tylko diabłów nie ma. Są anioły. Oddani lekarze i angażujące się całym sercem pielęgniarki. – pisze Małgorzata, mama nastolatka na stronie Fundacji SiePomaga, poprzez którą zbierane są pieniądze na leczenie jej ukochanego dziecka.

Kamil czeka. Nie jest już leczony, bo jedyny lek, który może mu pomóc, jest poza zasięgiem jego rodziców. Blincyto to jego ostatnia szansa. Lekarze nie pozostawiają złudzeń – białaczka sama nie ustąpi – albo uda nam się uzbierać pieniądze na leczenie, albo Kamil umrze. Musimy się spieszyć, bo rak nie jest bezczynny – każdy dzień może być dla Kamila ostatnim… – czytamy w opisie choroby Kamila na stronie Fundacji SiePomaga. Ale to nie czas, by załamywać ręce. Ludzie dobrego serca już ruszyli na pomoc.

Jak można pomóc Kamilowi?

Rodzina z Gostolina nie została bez pomocy. Społeczność wsi, parafii, gminy  i całej okolicy robi wszystko, co tylko można, by Kamil w porę otrzymał lek. Organizowane są zbiórki i aukcje internetowe na Facebooku.

23 lipca na terenie przy kościele św. Jana Chrzciciela w Kroczewie organizowany będzie piknik, z którego dochód będzie przeznaczony na ten właśnie lek. W organizację pikniku włączyło się wiele firm, instytucji i osób prywatnych. Po każdej mszy świętej rodzice i szkolni przyjaciele Kamila będą zbierać pieniądze do puszek. Zaplanowano mnóstwo atrakcji, stoiska gastronomiczne, trening z wicemistrzem Europy w  kulturystyce – Marcinem Boguckim, atrakcje dla dzieci, przejażdżki wozami strażackimi, przepłyniecie łódką po stawie, zabawę przy muzyce biesiadnej i mnóstwo innych. Piknik rozpocznie się o godz.14.00.

Stan zbiórki możecie sprawdzać na stronie Fundacji SiePomaga. W piątek rano, 14 lipca udało się zebrać 35% całej kwoty, czyli niemal 150 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że zielony pasek – oznaczający poziom pieniędzy zapełni się już w najbliższym tygodniu.

Kamil, trzymaj się! Bez wątpienia uda się zebrać pieniądze na lek dla Ciebie!

Sylwia Sobótka

Fot. Źródło www.siepomaga.pl


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094