Dziś jest: 21 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

1 i 2 lipca odbył się IV Jarmark w Raciążu

c_195_146_16777215_01_images_DSC02724-700x525.jpg

Jarmark Raciąski już na stałe wpisał się w coroczny kalendarz lipcowych imprez kulturalnych. W tym roku Jarmark w Raciążu odbył się 1 i 2 lipca.

 

Gwiazdą sobotniego wieczoru była Patrycja Markowska.

Jarmarki od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem. Zjeżdżają się wystawcy z różnych rejonów prezentując swoje wyroby i rękodzieło.W pierwszy weekend lipca Jarmark odbył się w Raciążu. Był to już IV Jarmark Raciąski, a bogate stoiska wystawiennicze na placu Adama Mickiewicza zachęcały do odwiedzania oraz do degustacji smacznych wyrobów.
 
Najmłodsi raciążanie chętnie uczestniczyli w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Zdzisława Wiśniewskiego z ,,Art Płony”.
Na scenie usytuowanej w rynku miasta zaprezentowały się dzieci z MCKSiR w Raciążu tj. Wiktoria Piontek, Gabrysia Koszela, Amelia Marciniak, Maja Klan, Marcelina Chyczewska, Weronika Pająk, Sandra Majewska, Dominika Marciniak, Lila Sadowska.
 
Uroczyste otwarcie IV Jarmarku Raciąskiego nastąpiło późnym popołudniem przez Burmistrza Miasta Raciąż – Mariusza Godlewskiego, dyrektora MCKSiR – Artura Adamskiego, przewodniczącego Rady Powiatu – Jana Mączewskiego oraz wójta Gminy Raciąż – Ryszarda Giszczaka.
Sobota przedstawiała się bogatym programem artystycznym i mimo, że aura pogodowa nie była sprzyjająca, wszystkie zaplanowane koncerty odbyły się. Wystąpiły zespoły ,,InoRos”, ,,Tuhaj-Bej” oraz Patrycja Markowska z zespołem. Imprezę poprowadził Emil Karpiński.
 
Niedziela, 2 lipca była dniem animacji scenicznych, wzbogacona wystawienniczymi stoiskami.
Organizatorem IV Jarmarku Raciąskiego było Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu oraz Miasto i Gmina Raciąż.
 
Katarzyna Rólka
Fot. Katarzyna Rólka
 
 


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094