Dziś jest: 21 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

Załuski: Policyjny pościg za 23-latkiem z Pruszkowa...

c_915_494_16777215_01_images_policja7.jpg

23-letni mieszkaniec Pruszkowa za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed policją odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

W minioną sobotę popołudniu jeden z patroli płońskiej drogówki, pełnił służbę w miejscowości Załuski na krajowej 7-ce.  W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli auto jadące z dużą  szybkością w ich stronę. Za pomocą ręcznego miernika prędkości zmierzyli jego prędkość.

 

W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 100 km/h, auto jechało z prędkością 157 km/h. Policjant używając tarczy do zatrzymywania pojazdów dał sygnał kierowcy by się zatrzymał.  Kierowca jednak nie zareagował na to.  Widząc mundurowych, początkowo tylko zwolnił, a następnie dodał gazu i odjechał w stronę Warszawy. Policjanci podjęli za nim pościg. W pewnym momencie, widząc za sobą policyjny radiowóz jadący „na sygnałach”, uciekinier skręcił w drogę gruntową prowadzącą do lasu.

Dopiero, gdy nierówności na drodze uniemożliwiły mu dalsza ucieczkę kierowca zatrzymał auto. Okazało się, że za kierownicą audi siedzi 23-letni mieszkaniec Pruszkowa.  Młody mężczyzna przyznał się, że uciekał ze strachu przed konsekwencjami, gdyż w przeszłości miał już zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej ilości punktów karnych.

 

Policjanci ukarali nieodpowiedzialnego kierowcę mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi. Zatrzymali mu również prawo jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 23-latek nie zatrzymując się do kontroli drogowej popełnił przestępstwo i grozi mu teraz kara od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

 

Mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094