Dziś jest: 21 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

Rostki: Kierowca zatrzymał "nagrzanego" motorowerzystę

c_210_150_16777215_01_images_policja-3.jpg

Obywatelską postawą, godną naśladowania, wykazał się mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego, który ujął nietrzeźwego kierowcę i powiadomił policją. 67-letni pijany motorowerzysta miał  problemy nie tylko z utrzymaniem równowagi ale nawet z poddaniem się badaniu na trzeźwość.

 

W piątek 25 sierpnia, popołudniu dyżurny KPP w Płońsku otrzymał zgłoszenie o ujęciu pijanego kierowcy motoroweru w miejscowości Rostki gm. Nowe Miasto. Mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego jadąc swoim samochodem zauważył motorowerzystę, który jechał swoim  jednośladem z naprzeciwka środkiem jezdni i momentami wjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Mężczyzna przypuszczając, że kierujący jednośladem może być nietrzeźwy, gdy go wyminął, od razu zawrócił swoim autem i zajechał kierowcy skutera drogę.

 

Nowodworzanin wysiadł ze swojego auta i podszedł do motorowerzysty, a gdy wyczuł od niego alkohol natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Kierowca skutera próbował odejść, prowadząc swój pojazd. Nie był jednak w stanie, stracił równowagę i przewrócił się do rowu.  Po przyjeździe policyjnego patrolu nietrzeźwy motorowerzysta, 67-letni mieszkaniec gm. Nowe Miasto, miał problemy nie tylko z równowagą ale również nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pobrana została od niego krew do badań.

 

Nietrzeźwy kierowca skutera odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Natomiast postawa nowodworzanina zasługuje na uznanie!

 

Mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094