Dziś jest: 21 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

Miejsko-gminne dożynki parafialne w Raciążu

c_786_524_16777215_01_images_12-dozynki-4.JPG

We wtorek, 15 sierpnia w Raciążu odbyły się uroczystości dożynkowe wraz z Piknikiem Rodzinnym. Całodniową imprezę uświetniły występy zespołów „Sami Swoi” i „Wexel”.

 

Wtorkowy Piknik Rodzinny w Raciążu rozpoczął się już w godzinach przedpołudniowych na placu przy Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego. W programie imprezy znalazło się wiele zabaw i konkursów dla dzieci i całych rodzin. Kolejnym punktem była promocja książki prof. Zofii Kuźniewskiej pt. „Z dziejów rzymsko-katolickiej Parafii Raciąż”. Odbyły się także przedstawienia teatralne pt. „W mazowieckiej chacie” Teatru Wariacja oraz „Pozor uz nemozem” Teatru Delikates.

 

Obchody dożynkowe wraz z paradą wieńców, które przeszły ulicami Raciąża poprzedzone były uroczystą mszą w miejscowym kościele pw. św. Wojciecha.

 

Druga cześć wydarzenia plenerowego odbyła się o godz. 18.00 podczas oficjalnego rozpoczęcia dożynek, po którym wystąpiły zespoły muzyczne.

 

W trakcie imprezy można było odwiedzić wiele interesujących stoisk, a wśród nich: MCKSiR w którym prowadzone były warsztaty, biblioteka, parafia pw. św. Wojciecha, WSZ w Płocku oraz prof. Zofia Kuźniewska, Miasto Raciąż i Gmina Raciąż.

 

KATARZYNA RÓLKA

FOT. MCKSiR Raciąż


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094