Dziś jest: 21 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

„Calineczka” 2017. Pokazy, wystawy, spektakle…

c_210_150_16777215_01_images_calineczka-2017-120.JPG

Za nami ósma edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalkowych i Ulicznych „Calineczka”. To były dwa dni genialnych spotkań z teatrem, sztuką i ludźmi…

 

W sobotę i niedzielę, 19-20 sierpnia Miejskie Centrum Kultury w Płońsku gościło artystów z wielu zakątków kraju. Wielu z nich występowało u nas po raz pierwszy, choć ze swoimi pokazami często zjeździli pół świata… Tegoroczna „Calineczka” zaplanowana była tak, by w programie znalazło się mnóstwo nowości, m.in. spektakl dla dzieci od 1 roku życia.

 

Tradycyjnie zaczęło się na Placu 15.Sierpnia, w sercu miasta. To stamtąd mistrzowie lalek zawiadomili mieszkańców Płońska, że czas rozpocząć świętowanie kolejnej „Calineczki”. 10 grup teatralnych w ciągu 2 dni bawiło, rozśmieszało i relaksowało płońszczan. Były pokazy buskierskie, zabawa z klaunami, widowiska z użyciem ognia, wystawa grafik i lalek teatralnych , widowisko baśniowo – fantastyczne, spektakl marionetkowy i wiele innych form teatralnych. Wieczorami przenosiliśmy się z sali kina na dziedziniec MCK, gdzie po zmroku atutem artystów był ogień.

 

Wysoka frekwencja na każdym z pokazów świadczy o tym, że zaprzyjaźniliśmy się z tym festiwalem.  Z roku na rok „Calineczka” się rozwija i oferuje coraz więcej… Pomysłodawcą, prowadzącym i koordynatorem jest Robert Poryziński. Organizatorem MCK Płońsk.

 

Sylwia Sobótka

Fot. Sylwia Sobótka

 

 


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094