Dziś jest: 21 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

Martynka przegrała walkę z chorobą…

c_210_150_16777215_01_images_martna-2.jpg

Martynka Kulig, 13-letnia płońszczanka, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Płońsku przegrała walkę z ostrą białaczkę limfoblastyczną. W czerwcu cała Polska zbierała pieniądze na lek, który był ostatnią nadzieją na wyzdrowienie. Pomimo ogromnej chęci do życia i determinacji choroba okazała się silniejsza…

 

Smutną wiadomość przekazała internautom mama dziewczynki – Beata Kulig przedpołudniem, 20 sierpnia na swoim profilu facebookowym.

 

- Po bardzo długiej i ciężkiej chorobie, dzisiejszej nocy odeszła Nasza Kochana Córeczka Martynka. Pozostawiła po Sobie ogromną pustkę . Na zawsze pozostanie w naszych sercach. Będziesz zawsze z nami Córciu. Odpoczywaj w pokoju Martysiu. Pogrążeni w żalu Mama ,Tata, Siostra i najbliżsi  - to treść wiadomości, jaką przekazała rodzina dziewczynki.

 

Przypomnijmy, o Martynce usłyszała cała Polska, gdy na początku czerwca 2017 okazało się, że dziewczynka musi dostać lek wart kilkaset tysięcy złotych. Sprawę nagłośniły media ogólnopolskie i lokalne. Ludzie dobrego serca wpłacali pieniądze poprzez fundację, organizowali wydarzenia charytatywne, aukcje internetowe. Lek udało się szybko zakupić. Obok historii tej dziewczynki nie dało się przejść obojętnie.

 

Jednak choroba nie dała za wygraną…

 

RED


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094