Dziś jest: 26 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

Świadkowie zdarzenia zatrzymali pijanego kierowcę...

Pijany_kierowca_Pasazer_1149463.JPG

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 35-letni kierowca opla zatrzymany przez postronne osoby. Swoją ryzykowną jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Ponadto kierował autem pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Wczoraj, 17 sierpnia późnym wieczorem  dyżurny KPP w Płońsku został poinformowany o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy. Okazało się, że 35-letni mieszkaniec gm. Płońsk w Michalinku, jadąc wężykiem lokalną drogą,  w czasie skrętu w drogę dojazdową nagle zjechał do rowu. Świadkowie zdarzenia widząc jego wcześniejszą jazdę podbiegli do auta. Kierowca na ich widok, wrzucił wsteczny bieg i cofając wjechał do rowu po przeciwnej stronie drogi. Nie udało mu się jednak uciec, dzięki szybkiej reakcji świadków, którzy uniemożliwili mu dalszą jazdę i zawiadomili policję.

 

Funkcjonariusze przebadali kierowcę na trzeźwość. Okazało się, że prowadząc pojazd miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.  Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, mundurowi ustalili, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

 

35-latek wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i dodatkowo niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu. Grozi  mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości minimum 10 tys. złotych i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094