Dziś jest: 21 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

To był pracowity weekend dla płońskiej policji...

c_210_150_16777215_01_images_policja-2.jpg

Za nami długi sierpniowy weekend.  Tak jak podczas każdego długiego weekendu, tak i tym razem  większą ilość policyjnych patroli, czuwała nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych. Od piątku do wtorku na naszych drogach doszło do dwóch wypadków drogowych i 16 kolizji. Ranne zostały 3 osoby.

W czasie minionego długiego, sierpniowego weekendu na drogach powiatu płońskiego, a szczególnie na głównych trasach można było spotkać więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolowali stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę zwracali również na to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach lub na specjalnych podwyższeniach.

 

Na przestrzeni ostatnich kilku dni policjanci płońskiej drogówki skontrolowali 352 uczestników ruchu drogowego. Kontrolom poddanych zostało 297 kierowców i 26 pieszych, w związku z popełnionymi przez nich wykroczeniami. Policjanci nałożyli w sumie 234 mandaty karne. Głównymi "grzechami" kierowców nadal pozostaje nadmierna prędkość, co czasie minionego weekendu  skutkowało nałożeniem 184 mandatów karnych. Kolejnym, często popełnianym wykroczeniem  było nie korzystanie przez podróżujących z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy - 10 mandatów.  Wykroczeniem najczęściej popełnianym przez pieszych pozostaje natomiast przechodzenie w miejscach niedozwolonych. W związku z takim naruszeniem przepisów ukaranych zostało 9 "niechronionych".

 

Policjanci w czasie długiego weekendu przeprowadzili 669 badań na trzeźwość. Z ruchu wyeliminowali 4 nietrzeźwych kierowców. Zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych oraz 3 prawa jazdy.

 

Jedno z zatrzymanych przez policjantów praw jazdy należy do 39-letniej mieszkanki Raciąża. Kobieta przez miejscowość Żukowo Wawrzonki, krajową 60-tką pędziła osobowym oplem z prędkością 144 km/h. Tym samym dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość przekroczyła o 94 km/h.

 

Podczas sierpniowego weekendu odnotowano 2 wypadki drogowe, w których 3 osoby zostały ranne i 16 kolizji.

 

INFO ZA KPP PŁOŃSK


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094