Dziś jest: 21 Sierpień 2017    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Zły stan techniczny powodem zatrzymania "rejestracji"...

c_210_150_16777215_01_images_Przechwytywanie.png

 

Stan techniczny pojazdów poruszających się na co dzień po drogach naszego powiatu pozostawia nadal wiele do życzenia. Wczoraj, 7 sierpnia płońscy policjanci zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych, większość w związku ze złym stanem technicznym pojazdów i brakiem aktualnych badań. Wśród pojazdów znalazły się m. in. takie, które miały nieszczelny układ wydechowy oraz zużyte opony.

Każdego roku dochodzi do wielu wypadków, których przyczyną jest właśnie zły stan techniczny pojazdów. Warto na bieżąco sprawdzać i naprawiać usterki pojawiające się w czasie użytkowania pojazdu. Należy pamiętać o tym, że pojazd niesprawny technicznie stanowi zagrożenie bezpieczeństwa  w ruchu drogowym, a łyse opony, niesprawne światła czy nieszczelny układ hamulcowy mogą stać się przyczyną wypadku drogowego czy kolizji.
Przed zaplanowaną dłuższą trasą warto dodatkowo sprawdzić pojazd i uzupełnić ewentualne braki w ogumieniu, usterki w układzie hamulcowym oraz kierowniczym, a także sprawdzić stan i ilość płynów eksploatacyjnych w samochodzie.

Pamiętajmy również o  wykonywaniu obowiązkowych,  okresowych badań technicznych pojazdów. W końcu chodzi o nasze bezpieczeństwo oraz innych użytkowników dróg.

 

INFO ZA KPP PŁOŃSK


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094