Dziś jest: 21 Sierpień 2017    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Płońszczanie z Don Vasylem na jednej scenie...

c_210_150_16777215_01_images_7-impreza-cyganie-1.JPG

Na niedzielnym jarmarku w Grudusku (pow. ciechanowski) nie zabrakło płońskich reprezentantów. Przed tamtejszą publicznością wystąpił zespół młodzieżowy „The Black Forest” pod dyrekcją Mariusza Wrzesińskiego a następnie grupa „Romanca”. Gwiazdą wieczoru był Don Vasyl.

 

Jako pierwszy zaprezentował się chór działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu „Zielona Melodia” pod kierunkiem Marka Czajki, a po nim miejscowa Orkiestra Dęta. Następnie tańce przy cygańskich rytmach zaprezentowała się płońska „Romanca” w składzie: Stanisława Rólka (kierownik), Grażyna Kucharska, Urszula Konwerska i Bożena Łątka. Muzyka cygańska jest muzyką lubianą i chętnie słuchaną, a dodatkowym atutem zespołu są piękne stroje naszych płońszczanek. Zebrana publiczność usłyszała znane piosenki m.in. „Ore,ore”, „Mardżandę”, czy też „Cygańską jesień”.

 

Drugim zespołem z Płońska, który wystąpił na gruduskiej scenie był „The Black Forest”. Grupa na co dzień ćwiczy w płońskiej Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia. Znanymi hitami muzyki rozrywkowej, rozgrzał publiczność i zapewnił dobrą zabawę.

Nie zabrakło atrakcji dla fanów rocka, bluesa i rock'and'rolla, Najpierw zagrał i zaśpiewał gitarzysta Piotr Pszczółkowski (nasz redakcyjny kolega), następnie scenę zdominowali „Szulerzy”. Miłośnicy disco polo wysłuchali występu zespołu „Dagger” z Glinojecka.

Gwiazdą wieczoru był Don Vasyl - romski wokalista. Patrząc na frekwencje podczas jego występu, można z przekonaniem stwierdzić, że gruduska publiczność lubi bawić się przy cygańskiej muzyce.

 

Płońska „Romanca” zatańczyła wspólnie na scenie z Don Vasylem do jednej z jego piosenek.

Prowadzącymi imprezę w Grudusku byli: Katarzyna Rólka i Marek Szpakut - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Grudusku.

 

RED

FOT. RED


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094