Dziś jest: 21 Sierpień 2017    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Joniec poetycki...

 

c_210_150_16777215_01_images_10-poezja-joniec-3.JPG

Latem tego roku parafia i gmina Joniec, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie „naznaczona poezją”. „Joniec Poetycki” - o którym mowa jest wyjątkowym wydarzeniem, nie mającym swego odpowiednika w żadnej innej parafii i gminie powiatu płońskiego, a może nawet kraju. Poeci także zaprezentują swoje wiersze mieszkańcom Płońska.

 

- Będziemy kontynuować niedzielną wystawę plenerową z tekstami poetyckimi. Swoją twórczość prezentują przechodniom znakomici poeci ze Związku Literatów Polskich – oddziałów: warszawskiego i rzeszowskiego, a także twórca ze Słowacji. Wystawa czynna jest w każdą niedzielę lipca i sierpnia przy kościele pod wezwaniem Św. Ludwika w Jońcu – zapraszają organizatorzy.

Wystawione zostały teksty: Aldony Borowicz, Marty Pelinko, Niny Ataman, Joanny Turczyn, Marka Wawrzkiewicza, Andrzeja Tchórzewskiego, Marka Petrykowskiego, Radowana Brenkusa i Grzegorza Trochimczuka.

Grupa ta odwiedzi Joniec w dniach 12-15 sierpnia, szczególnie w związku  z uroczystościami Święta Wniebowzięcia Maryi Panny i Matki Boskiej Zielnej oraz obchodów rocznicowych upamiętniających zwycięskie walki naszych rodaków 1920 roku.

 

Będzie to znakomita okazja uczestnictwa w spotkaniach autorskich, zapoznania się z ich dorobkiem pisarskim, rozmów z twórcami.

12 sierpnia planowany jest wyjazd do Sarbiewa i Opinogóry, oraz poranek poetycki haiku pod dębem Piast w Miszewie.

13 sierpnia - spływ kajakowy z Bolęcina do Jońca.

14 sierpnia - o godz. 17.00 w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku we współpracy z Biblioteką Publiczną odbędzie się Letni Turniej Poetów.

Szczegółowy program znajdzie się w informacjach podanych bezpośrednio przed tym wydarzeniem


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094