Dziś jest: 21 Sierpień 2017    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek

75-latek odnaleziony przez strażaków. Zabłądził w lesie...

c_210_150_16777215_01_images_2.jpg

 

Dzielnicowy z posterunku policji w Nowym Mieście wraz ze strażakami z OSP odnalazł 75-latka, który zabłądził w lesie.  To już kolejny tego typu przypadek do którego doszło na terenie pow. płońskiego.  Apelujemy do grzybiarzy, żeby nie chodzili do lasu w pojedynkę.

 

W sobotę rano, około  godz. 6:00 dyżurny płońskiej komendy został telefonicznie poinformowany o zaginięciu 75-letniego mieszkańca  Nowego Miasta. Z relacji rodziny wynikało, że starszy  mężczyzna wyszedł z domu około południa poprzedniego dnia, udając się na grzyby do pobliskiego lasu. Gdy nie wrócił na noc do domu,  zaniepokojona rodzina postanowiła  rano powiadomić policję.

 

Na miejsce szybko został skierowany dzielnicowy z Posterunku Policji w Nowym Mieście mł. asp. Krzysztof Łęgowski, który doskonale zna obsługiwany przez siebie rejon. Policjant w czasie rozpytania okolicznych mieszkańców ustalił, w którym kierunku poruszał się zaginiony, i że towarzyszyły mu cztery psy. Sprawdził rejon pobliskiej rzeki i starej cegielni.  Dyżurny płońskiej komendy poinformował o zaginięciu straż pożarną. Do udziału w poszukiwaniach przyłączyli się strażacy z 4 OSP  z sąsiednich miejscowości Nowego Miasta, Jońca, Karolinowa i Latonic.  W pewnym momencie, w czasie przeszukiwania terenu, mundurowi usłyszeli szczekanie psów dobiegające od strony lasów po drugiej stronie rzeki. Odgłosy te doprowadziły ich do leżącego pod drzewem,  poszukiwanego mężczyzny. 75-latek nie mógł wstać. Po całej chłodnej i ulewnej nocy był wyziębiony i mokry, ale poza tym czuł się dobrze. Dzielnicowy wraz ze strażakami doprowadził mężczyznę do radiowozu, a następnie przewiózł do drogi asfaltowej. Mężczyźnie pomocy medycznej udzieliła wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia. Został przez nich odwieziony do miejsca zamieszkania.

 

tekst i fot. Mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

 

 


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094