Dziś jest: 21 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

Pomóż przygotować paczki dla potrzebujących rodzin

c_210_150_16777215_01_images_page.jpg

 

Szlachetna Paczka to projekt ogólnopolski, którego celem jest mądra pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji z przyczyn od siebie niezależnych.Od siedemnastu lat w Paczkę co roku angażują się Wolontariusze, Darczyńcy, Dobroczyńcy po to, aby w grudniu przed Świętami Bożego Narodzenia nieść pomoc ludziom żyjącym w niezawinionej biedzie, odpowiadając na ich konkretne potrzeby i skryte marzenia.

 

Misją osób związanych z projektem jest inspirowanie innych do zmiany swojego życia. Chcemy dawać szansę tym, którzy jej nigdy nie dostali, chcemy by znaleźli w sobie wewnętrzną motywację do wygrania swojego życia i stania się bohaterami!

 

Właśnie rozpoczęła się rekrutacja Wolontariuszy do Rejonu Płońsk, którego Liderem jest związana z Paczką od siedmiu lat Anna Brzostek.

Wolontariat w Szlachetnej Paczce polega na docieraniu do konkretnych Rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, sprawdzaniu przyczyn tej sytuacji i włączaniu do projektu Rodzin, które faktycznie potrzebują pomocy i dla których Paczka jest szansą na realną zmianę swojego życia.

 

Wolontariusz łączy zakwalifikowane Rodziny z Darczyńcami, którzy odpowiadając na konkretne potrzeby Rodziny przygotowują Szlachetną Paczkę. Projekt kończy się Finałem podczas, którego Darczyńcy przywożą paczki do magazynu a następnie Wolontariusze zawożą je do swoich Rodzin. 

Szukamy ludzi, którzy są pozytywnie nastawieni do życia i mają w sobie chęć niesienia mądrej pomocy, lubią wyzwania i nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, są odpowiedzialni, wytrwali w dążeniu do celu oraz potrafią pracować w zespole.

 

Aby zostać Wolontariuszem, czyli SuperW należy zgłosić się na stronie www.superw.pl.

 

RED

 


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094