Dziś jest: 21 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

Karta Seniora na Płońskich Senioraliach

 indeks.png

W czwartek, 20 lipca obradowali radni Rady Seniorów w Płońsku. Podjęto uchwały w sprawie organizacji  Płońskich Senioraliów oraz  kwestii związanych z Ogólnopolską Kartą Seniora. 

 Jeszcze przed sesją, 17 lipca pomiędzy Gminą Miasto Płońsk a Stowarzyszeniem MANKO podpisane zostało porozumienie o partnerstwie. Głównym założeniem porozumienia jest wprowadzenie w Płońsku lokalnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora, adresowanej do osób powyżej 60 roku życia oraz pozyskanie przedsiębiorców i usługodawców honorujących Kartę. Posiadaczom Karty będą przysługiwać zniżki (około 900 punktów w całej Polsce).

 

Radni uchwalili, iż będą poszukiwać i zapraszać firmy i instytucje, chętne do udziału w programie. Dana firma wypełnia formularz zgłoszeniowy, który na okres 12 miesięcy obliguje do udziału w programie. Udział może być bezpłatny – firma ponosi tylko koszt udzielonej zniżki dla seniorów, w zmian staje się miejscem odwiedzanym przez seniorów posiadających Karty. To możliwość pozyskania nowych klientów.  Można wybrać także płatny pakiet, w zamian za promocję w piśmie Głos Seniora i umieszczenie loga firmy na rewersie Karty.

 

Kolejną korzyścią wynikającą z partnerstwa ze Stowarzyszeniem jest współpraca przy inicjatywnie pro-senioralnej – organizacji pierwszych Płońskich Senioraliów. Seniorzy już przydzielili zadania i czynności związanie z organizacją Senioraliów członkom Rady. Jak ustalili radni podczas sesji, to właśnie 26 sierpnia na  Senioraliach zostanie wydana pierwsza Karta Seniora. Odbierze ją najstarszy senior, z naszego terenu, który zgłosi się do bezpłatnego programu. Wciąż trwają ustalenia dotyczące programu i atrakcji. Jednak już wiadomo, że współorganizatorem będzie Miejskie Centrum Kultury w Płońsku i na jego terenie odbędzie się wydarzenie.

 

 

Sylwia Sobótka

Fot. Sylwia Sobótka

 

 

 

               


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094